Diskuze

Datum: 30.12.2011

Vložil: Jirka Kubíček

Titulek: tempo hry

Kdo navštěvuje stránky Jmšs tak četl tento článek:
ANKETA - hrací tempo v krajských přeborech

Vzhledem k probíhajícím diskusím a všeobecnému trendu zkracování hracích temp v krajských a nižších soutěžích, se STK JmŠS rozhodla zmapovat názor těch, kterých se tato změna týká – tedy hráčů družstev, která jsou účastníky krajských přeborů. V případě, že bude zaznamenána většinová vůle ke zkrácení předepsaného hracího tempa v KPII od sezony 2012/2013, STK a VV JmŠS rozhodne o změně.

Jako nástroj ke zmapování situace byla zvolena anketa mezi hráči, kteří se zúčastní prvního hracího kola krajských přeborů v roce 2012 – tj. 6. kolo (JmKPII 8.1.2012 a JmKPI 15.1.2012). Anketní otázka tedy bude znít „Máte zájem o zkrácení hracího tempa v KPII?“, přípustné odpovědi budou „ANO“, „NE“. Každé první novoroční utkání tak poskytne 16 odpovědí. Výsledek ankety bude zpracován a zveřejněn. Jeho závěr bude směrodatný pro další vývoj. Konkrétní hrací tempo bude určeno s ohledem na stav v ostatních svazech.

Já říkám jednoznačně NE! Na šachy mám vyhrazenu celou neděli, po partii si jdu většinou posedět několik hodin s kamarády šachisty do hospody. Takže u mne by nastala jen změna v poměru času stráveného u partie a v restauračním zařízení. Ale zajímal by mě také názor ostatních, tak Vás prosím, vyslovte ho zde, na těchto stránkách.
Jirka


Zpět na diskuzi