Diskusní téma: Turnaj u Šťávů 11.3.2011

Datum: 14.03.2011

Vložil: Jiří Řehůřek

Titulek: Turnaj u Šťávů

Reaguji na otázku položenou Jiřím Kubíčkem.Remíza s Lukášem byla náhoda, podařilo se mi před králem postavit jakous takous barikádu,která se asi špatně dobývala a když mi Lukáš nabídl rěmízu, tak to se odmítnout nedá.Rozhodně nebylo nic dopředu domluveno,partie se hrála ve 3.kole a vůbec nebylo jasné,že ta remíza třeba nebude Lukášovi chybět k vítězství v turnaji.Já jsem po té remíze hrál ještě pomaleji a hůře,jako by mě ta remíza uspokojila a tomu také odpovídá můj výsledek v turnaji. A to jsem ještě měl velké štěstí v partii s Tondou,kterému jsem dal zadarmo ve vyrovnané pozici dámu. V dalším tahu jsem mu ještě dal z naštvanosti na sebe vidle na krále a věž a Tonda ujel věží.... V některých dalších partiích se zas štěstěna ke mně obrátila zády.
Co se týká začátku turnaje,tak jsem pro,aby se začínalo vždy přesně v 19 hod.,přispěje to k regulérnosti turnaje.
Ještě se chci zmínit o tom,že jsme se Štefanem přivezli ke Šťávovi na podium uzamykatelnou skříňku a do ní dali 3 šachové soupravy a hodiny. Byli by dobré, kdyby ještě někdo tam šachovou soupravu /hodin máme dost/,kterou si samozřejmě může vzít kdykoli zpátky. Jde o to,aby nemusel nikdo nic nosit a všichni si zahráli.


Zpět na diskuzi