Diskuse k článku:

Datum: 06.03.2012

Vložil: David Holemář

Titulek: Vzpomínka na Mirka Horta

Mám takové malé podezření, že předchozí pěkný příspěvek od bývalého návštěvníka Bellevue je od Standy Věcheta, který se po těžké nemoci vrátil k šachu a válí, jako zamlada.
O kavárně Bellevue jsem toho hodně slyšel a některé tehdejší návštěvníky poznal i osobně. Vzpomínám si na Mirka Horta ,velmi silného blicaře, který mně jednou za krabičku cigaret dopomohl k titulu přeborníka Brna, když v posledním kole, tehdy ještě v klubovně Lokomotivy na Zvonařce, odmítl překvapenému Radku Kalodovi remízu a jak by řekl pan Stanislav Staněk, který dnes neodmyslitelně patří k šachovému koloritu města Brna, zabil ho, jak psa ! :)
S Mirkem jsme sehráli poté nespočet blicařských maratonů, kdy mně byl naprosto rovnocenným soupeřem. Na jednu takovou seanci mu dokonce jeho drahá polovička donesla přímo do baru peřiny !
Po skončení jsem Mirka vetšinou doprovázel na nádraží, kde si dával místo snídaně svůj životabudič, tedy Starobrno. Dodnes se musím smát, když si vzpomenu, jak stojíme s Mirou u eskalátorů na ,,nádru,, a k nám vyjíždí dobře vypadající pán v obleku a s kufříkem v ruce a vesele si prozpěvuje. Až byl chlap přímo u nás, tak mu Mirek suše oznámil : " Víckrát ať už se to neopakuje ! "


Zpět na diskuzi