Pohár bystrcké radnice 2014 - článek pro bystrcké noviny

13.09.2014 21:37

V sobotu 13. září 2014 se ve Společenském centru uskutečnil jubilejní 20.ročník šachového turnaje O pohár bystrcké radnice. Turnaje se zúčastnilo 63 šachistů, které přivítal bystrcký starosta RNDr.,Vladimír Vetchý CSc.

Turnaj se hrál se na 9 kol s tempem 2x20 min na partii. Vítězem se stal David Holemář z ŠK Moravská Slávia Brno se ziskem 7,5 bodu. Na druhém místě se umístil ukrajinský šachista Kiril Burdalev – student brněnské JAMU se 7 body, na třetím místě skončil Lukáš Řehůřek z pořádajícího oddílu ŠK Bystrc Oilers a na čtvrtém místě Petr Mlýnek z ŠK Duras BVK Brno, vítěz kategorie seniorů,  oba 6.5 bodů.

Z bystrckých  hráčů se dále nejlépe umístil Gustav Nikodém na 17. místě, a dále Jiří Řehůřek 22.místo, René Přibyl  23. místo, Petr Kučera 26. místo, Jan Kalendovský 27.místo, Jiří Hrdina 31.místo, Jiří Kubíček 32.místo, Vladimír Hruška 33.místo, Tomáš Kacálek 36.místo, Jiří Sup 53.místo a  Štefan Kandalec 56.místo.

V kategorii  juniorů do 18-ti let vyhrál talentovaný šestnáctiletý Adam Dvořák z ŠK Lokomotiva Brno – celkově 8. místo.

21. ročník tohoto turnaje se uskuteční v příštím roce opět druhou sobotu v měsíci září.