Pohár bystrcké radnice 2019 - článek pro Bystrcké noviny + výsledky

17.09.2019 11:32

V neděli  15. září 2019 se ve Společenském centru uskutečnil jubilejní 25. ročník šachového turnaje O pohár bystrcké radnice, kterého se zúčastnilo 62 šachistů.

Turnaj se hrál se na 9 kol s tempem 2x20 min na partii. Vítězem se stal největší favorit Vojtěch Plát z ŠK Joly Lysá nad Labem se ziskem 8 bodů z 9 partií. Na druhém místě se umístil Jaroslav Bureš z ŠK Slavoj Poruba 7,5 bodů a  třetí místo vybojoval loňský vítěz tohoto turnaje Neklan Vyskočil ŠK Duras BVK Brno 6.5 bodů.

Z hráčů hrajících za ŠK Bystrc Oilers se  nejlépe umístil Lukáš Řehůřek na 10. místě, a dále Jan Kalendovský 22. místo, Tomáš Kacálek 32.místo, Jaromír Pelikán  37. místo, Pavel Kopkan 38. místo, Jiří Řehůřek 46.místo, Jiří Kubíček 47.místo, Karel Glacner 48.místo a Jiří Sup 57.místo.

V kategorii  juniorů do 18-ti let vyhrál talentovaný třináctiletý Michael Kureš z ŠK Duras BVK Brno – celkově 13. místo a v kategorii seniorů zvítězil Petr Krejčí z ŠK 64 Brno-celkově 7. místo.

26. ročník tohoto turnaje se uskuteční v příštím roce opět v polovině měsíce září.