Bleskovky ve Vyškově

14.05.2013 08:38

8. května 2013 se ve vyškovském hotelu Dukla konal přebor jihomoravského kraje v bleskovém šachu družstev. Naše družstvo ve složení Lukáš Řehůřek, René Přibyl, Gustav Nikodém a Tomáš Kacálek nejelo na přebor s ambicemi na umístění na předních místech, ale s cílem zahrát si. Například pro mě to byl první turnaj v bleskovkách v tomto roce, Tomáš  preferuje rapid turnaje před bleskovkami. Před turnajem jsem se proto trochu rozehrál při tréninkových bleskovkách s Břeťou Eichlerem, partie byly doprovázeny vtipným komentářem Petra Skácelíka. Zvažovali jsme různé složení sestavy, včetně varianty s „obětováním“ Tomáše na první šachovnici. Nakonec jsme zvolili složení sestavy podle Ela.

Turnaje se zúčastnilo 13 družstev, hrálo se systémem každý s každým dvoukolově, celkem tedy 26 partií. Favoritem byla „A“ družstva Lokomotivy Brno a Durasu Brno, obě družstva uhrála v turnaji stejný počet bodů, vítězem turnaje se stala Lokomotiva na základě lepšího pomocného hodnocení, tj. většího počtu zápasových bodů. Na třetím místě se umístilo družstvo Durasu B, na čtvrtém místě Moravská Slavia, na pátém místě Hustopeče, naše družstvo skončilo na šestém místě. S šestým místem jsme byli spokojeni, oproti nasazení jsme se polepšili o tři místa. Nejlepší výsledek jsme si nechali na poslední kolo, ve kterém jsme porazili Tetčice 7:1, pro zajímavost uvádím výsledek na 2. a 4. šachovnici: René porazil syna Radka 2:0 a Tomáš porazil pana Kolka také 2:0.