Městský přebor - poslední kolo sezony 2017/2018

10.04.2018 21:38

9.dubna jsme v sehráli proti Vojenské akademii neúspěšně poslední kolo MP.  Stačil nám nerozhodný výsledek, abychom skončili celkově druzí, s přímým postupem do KP 2, což by po nepodařeném začátku soutěže byl nečekaný úspěch. Utkání se pro nás vyvíjelo zpočátku nadějně – přehrál jsem Františka Beera a oplatil mu tak prohru z minula, když mi předvedl, jak ovládá koncovku jezdce a střelce proti králi. Říkal, že se to naučil v 15 letech a dosud to nezapomněl.  Se mnou v té koncovce spotřeboval méně než 40 tahů a necelých 15 minut – klobouk dolů, já bych to nedokázal. Po mé výhře to však vypadalo, že už nikdo nechtěl vyhrávat. Miguel měl figuru navíc s Nývltem, ale když to vypadalo, že mistr v korespondenčním šachu získá figuru zpět a nabídl remízu, tak ji Miguel přijal. Jura Hrdina měl v koncovce s Vítovcem kvalitu navíc, ale také remíza. Náš špatný dojem v tomto utkání korunoval Karel Glacner , který s Kroulíkem /elo 1601/ si nechal na posledních 10 tahů před časovou kontrolou asi 2 minuty. Časově to sice stihl, ale  36.tah byl prohrávající – ztratil věž. Karel kvůli pochybenému zapisování si myslel, že to není 36., ale 35 tah. Výsledkem bylo, že jsme s vojenskými akademiky prohráli jasně 2 – 5.

Možná nám půjde lépe v květnu lehká atletika na Rosničce.