Pohár bystrcké radnice - výsledky

12.09.2011 21:46

V sobotu 10.září 2011 se ve Společenském centru uskutečnil již 17.ročník šachového turnaje O pohár bystrcké radnice. Turnaje se zúčastnilo 71 šachistů, které přivítal starosta RNDr. Vladimír Vetchý,CSc . Hrálo se na 9 kol s tempem 2x20 min na partii.

V turnaji překvapivě zvítězil devatenáctiletý Josef Kratochvíll z ŠK Caissa Třebíč, který se stal v dosavadní historii turnaje jeho nejmladším vítězem. Na druhém místě se umístil Neklan Vyskočil z Durasu Brno a na třetím místě skončil favorit turnaje Jan Bernášek z Rapidu Pardubice.

Z hráčů hrajících za bystrcký šachový klub  se nejlépe umístil René Přibyl na 7.místě. Další umístění bystrckých hráčů: David Holemář 8.místo, Lukáš Řehůřek 10.místo, Jan Píše 18.místo, Jiří Hrdina 29.místo, Jiří Kubíček 32.místo, Jiří Řehůřek 35.místo, Jan Kalendovský 40.místo, Štefan Kandalec 46.místo, Radoslav Sapák 49.místo, Jiří Sup 56.místo a Tomáš Kacálek  57.místo.

V kategorii seniorů zvítězil Jan Uhmann z Lokomotivy Brno – celkově 6. místo a  kategorii juniorů do 18.let vyhrál talentovaný, třináctiletý Martin Blahynka z Durasu Brno, bydlící na Foltýnově ulici v Bystrci – celkově 13.místo.

Občerstvení na turnaji ke spokojenosti šachistů zajistila restaurace u Šťávů.

18. ročník tohoto turnaje se uskuteční v příštím roce opět druhou sobotu v měsíci září.