Diskuze

Datum: 30.12.2011

Vložil: Jirka Kubíček

Titulek: tempo hry

Kdo navštěvuje stránky Jmšs tak četl tento článek:
ANKETA - hrací tempo v krajských přeborech

Vzhledem k probíhajícím diskusím a všeobecnému trendu zkracování hracích temp v krajských a nižších soutěžích, se STK JmŠS rozhodla zmapovat názor těch, kterých se tato změna týká – tedy hráčů družstev, která jsou účastníky krajských přeborů. V případě, že bude zaznamenána většinová vůle ke zkrácení předepsaného hracího tempa v KPII od sezony 2012/2013, STK a VV JmŠS rozhodne o změně.

Jako nástroj ke zmapování situace byla zvolena anketa mezi hráči, kteří se zúčastní prvního hracího kola krajských přeborů v roce 2012 – tj. 6. kolo (JmKPII 8.1.2012 a JmKPI 15.1.2012). Anketní otázka tedy bude znít „Máte zájem o zkrácení hracího tempa v KPII?“, přípustné odpovědi budou „ANO“, „NE“. Každé první novoroční utkání tak poskytne 16 odpovědí. Výsledek ankety bude zpracován a zveřejněn. Jeho závěr bude směrodatný pro další vývoj. Konkrétní hrací tempo bude určeno s ohledem na stav v ostatních svazech.

Já říkám jednoznačně NE! Na šachy mám vyhrazenu celou neděli, po partii si jdu většinou posedět několik hodin s kamarády šachisty do hospody. Takže u mne by nastala jen změna v poměru času stráveného u partie a v restauračním zařízení. Ale zajímal by mě také názor ostatních, tak Vás prosím, vyslovte ho zde, na těchto stránkách.
Jirka

—————

Datum: 09.01.2012

Vložil: Jirka Kubíček

Titulek: Re: tempo hry

Nikdo se do diskuse nezapojil. Já jsem očekával i takovou odpověď: Přesně ze stejného důvodu, jako ty říkáš NE, já odpovídám ANO. V neděli jsem hrál za Zastávku, ze 16 hlasů bylo 13 NE. Když jsme seděli po zápase v hospodě, přišel Jirka Sysel, který hrál zápas Tetčice - Znojmo a na dotaz jak dopadlo hlasování oznámil, že pravděpodobně 16x NE.

—————

Datum: 24.12.2011

Vložil: Jirka Kubíček

Titulek: Přání

Přeju všem šachistům bystrckým, ale i našim soupeřům hodně vánoční pohody a hodně úspěchů v roce 2012.
Jirka

—————

Datum: 10.11.2011

Vložil: B. Eichler

Titulek: Pozvánka na veletrh

ŠACHY na veletrhu SPORT Life 2011
Místo konání Brněnské výstaviště - pavilon B - stánek Jihomoravského kraje

Čas konání : čtvrtek - neděle od 9:00 do 18:00

Na pozvání vedení Jihomoravského kraje se Šachový klub Lokomotiva Brno účastní s malou skupinou šachistů na představení šachové hry návštěvníkům veletrhu. Prostředí je to zajímavé, když vedle nás hrají turnaje v badmintonu nebo boxují v připraveném ringu. Přijďte se podívat a sehrát několik partií s mladými šachisty Lokomotivy nebo jen tak pžíchozími. Těšíme se na Vaši návštěvu.

https://www.bvv.cz/sport-life/

Po celou dobu koná...ní budou připraveny šachové úlohy o věcné ceny příchozích hostů .

Příchozí si mohou také zasednout k připraveným šachovnicím a sehrát se zrovna přítomnými šachisty volné partie.

Šachisté Lokomotivy představí příchozím také atraktivní větve šachu - Fischerovy šachy, Ingols-šachy, Holanďany, Bughouse.

V sobotu uspořádáme celkem 4 turnaje v bleskovém šachu pro 10 hráčů. Turnaje budou začínat vždy v pevně stanovené hodiny (9,oo, 11,oo, 14,oo a 16,oo) ve kterých mimo příchozích hostů budou hrát vždy dva nebo tři žáci nebo dorostenci Lokomotivy.

Hosté se mohou přihlásit předem.

Pro výherce řešitelských úloh i bleskových turnajů jsou připraveny drobné věcné ceny

Členové Lokomotivy mají vstup zdarma. Jak získat volnou vstupenku, zjistíte zde : https://lokomotivabrno.klenot.cz/?q=sportovni-veletrh-pozvani-vstup-zdarma

—————

Datum: 08.11.2011

Vložil: B. Eichler

Titulek: Pozvánka na Akademický rapid - 17.listopadu

Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební
Centrum sportovních aktivit VUT v Brně
Šachový klub Lokomotiva Brno
pořádajípod záštitou
Děkana VUT FAST v Brně Prof. Ing. Rostislava Drochytky, CSc.
...

AKADEMICKÝ TURNAJ V RAPID ŠACHU
studentů, absolventů a zaměstnanců
k výročí 17.listopadu

Termín: 17. listopadu 2011
Místo: učebny FAST VUT v Brně, Veveří 331/95, 602 00 Brno
(čísla učeben budou vyvěšeny na vstupních dveřích)
Hrací systém: švýcarský 9 kol, 2x15 minut na partii
Pomocné hodnocení: střední Buchholz, Buchholz, SB, počet výher, los
Ředitel turnaje: Mgr. Ing. Eva Pekárková, Ph.D.
Hlavní rozhodčí: Miroslav Hurta
Časový rozpis: 8.3o – 8.5o prezence
9.oo – 14.45 vlastní průběh turnaje
14.oo – 15.oo vyhlášení výsledků
Startovné: studenti – 30 Kč,
zaměstnanci, absolventi – 60 Kč
Ceny:nejlepší student: 500 Kč, 250 Kč, 100 Kč
nejlepší absolvent: 500 Kč, 250 Kč, 100 Kč
nejlepší zaměstnanec: 500 Kč, 250 Kč, 100 Kč

Přihlášky: Ing. Břetislav Eichler, eichler@schody-dna.cz

V přihlášce uveďte - Jméno, příjmení ,ELO, klub, vysoká škola, student/ absolvent/ zaměstnanec/ středoškolák


PŘIHLÁŠKA PŘEDEM - NUTNÁ ( kvůli zajištění materiálu a prostor)

https://sachynavutvbrne.mypage.cz/menu/akademicky-turnaj-v-rapid-sachu/prihlaska-2011

Šachový materiál:

NEPŘIHLÁŠENI účastníci turnaje přinesou jednu soupravu šachů a jedny šachové hodiny



https://sachynavutvbrne.mypage.cz/menu/akademicky-turnaj-v-rapid-sachu/stav-prihlasek-2011

—————

Datum: 15.10.2011

Vložil: David Holemář

Titulek: odpověď

Juro, zjistili jsme , že burčák je opravdu dobrý.:o)

—————

Datum: 16.10.2011

Vložil: Jirka Kubíček

Titulek: Re: odpověď

Davide máme stejný názor, taky si myslím, že burčák je lepší než šachy, jenže jste to měli špatně promyšlené. Proč jezdit zajížďkou přez Znojmo, mohli jste pozvat Znojmáky do sklípku a domluvit to tam. Holt kombinace není silná stránka našeho kapitána.

—————

Datum: 13.10.2011

Vložil: Jirka Kubíček

Titulek: Dotaz

Ptám se kapitána našeho áčka: Před soutěží jsi oznámil, že na první dvě kola nastoupí áčko v základních sestavách, abychom zjistili na co letos budeme mít, tak se ptám, co jsi zjistil po prvém kole. Já jsem hrál ve Znojmě týden poté a s přesně stejným výsledkem jako naše "A", součet tahů ve všech partiích byl 72 a remizovali, moje partie měla stejný počet tahů a taky jsem remizoval.
Ahoj Jirka

—————

Datum: 30.08.2011

Vložil: Jirka Kubíček

Titulek: Gratulace

Lukáši gratuluji, vynikající výkon. Celkové 4 místo, před tebou jen dva velmistři a mezinárodní mistr. Za tebou také dva velmistři, a navíc několik mezinárodních mistrů. Výsledek s velmistry: 1,5 ze tří! Celkový počet bodů: 6,5 z 9. Není co dodat, snad jen tak dál!
Jirka K.

—————

Datum: 30.07.2011

Vložil: Břetislav Eichler

Titulek: U Šťávů - 29.07.2011

Tak jsem si včera odskočil zablicat ke Šťávům. Moc nás nepříšlo, tak jsme si dali dva turnaje 2x10min. René Přibyl slavil narození bráchovy dcery a tak nebyl úplně ve formě. Výrazně to ovlivnilo jeho výsledky. Posuďte sami :
1. Turnaj - 1.Janota 4 body, 2.-3. Bednařík, Eichler 2,5 b., 4.Přibyl 1b., 5. Sup 0 bodů
2- Turna...j - 1.Eichler 3,5 b., 2.-3. Janota, Bednařík 2,5 b., 4.Přibyl 1,5b., 5.Sup 0 bodů
https://www.facebook.com/group.php?gid=106167451993#!/photo.php?fbid=1909477418254&set=o.106167451993&type=1&theater

—————